autószállítás

B kategóriás tréler bérlés

Utánfutó, lakókocsi, netán autószállító tréler? Mindegyik esetében tisztában kell lenni azzal, hogy ki, mit, mivel vontathat B kategóriás tréler bérlése esetében.
A jellemzően igen költséges autószállítási árakat nézve sokak fejében megfordul, hogy lakókocsit, trailert, utánfutót vontasson. Aki költséghatékonyság miatt tenne így, azt rögtön el kell szomorítsam, nem lesz szerényebb költségű ha megszegi a vonatkozó szabályokat! Most nézzük meg, hogy milyen autóval, milyen jogosítvánnyal, milyen tömegű utánfutó vontatható. Legyen az lakókocsi, autószállító tréler, ha valaki netán úgy hozna be külföldről egy autót, vagy szállítana bárhonnan bárhová autót, netán csak egy kisméretű pótkocsin húzná el. Kiindulási pont, hogy aki utánfutót szeretne vontatni, annak rendelkeznie kell „B” kategóriás jogosítvánnyal. Nézzük meg, ezzel milyen pótkocsikat vezethetünk. Milyen jármű, járműszerelvény vezethető B kategóriás jogosítvánnyal? A 3500 kg-ot meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű gépkocsi, amelyben a vezető ülésén kívül legfeljebb 8 állandó ülőhely van az ilyen gépkocsiból és a 750 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó pótkocsiból álló járműszerelvény az ilyen gépkocsiból és nehéz pótkocsiból álló járműszerelvény, feltéve, hogy a nehéz pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a vonó gépkocsi saját tömegét. Az összekapcsolt járművek megengedett legnagyobb együttes össztömege sem haladja meg a 3500 kg-ot ( könnyű pótkocsiról 750 kilogrammig, nehézről felette beszélhetünk). Egy 3,5 tonnás, akár 9 személyes kisbusz után kötve tehát akár még egy ilyen is húzható, így B kategóriával akár 4,25 tonnányi járműszerelvényt is vezethetünk. Nehéz (750 kilogrammnál nagyobb össztömegű) pótkocsit azonban csak 3,5 tonnás összesített szerelvénytömegig húzhatunk B kategóriás jogosítvánnyal. Amennyiben ennél nehezebb járműszerelvényt szeretnénk vezetni, legalább B+E kategóriás jogosítványra van szükségünk (B kategóriás tréler bérlésnél). Fontos, hogy a tömegek számításakor mindig a megengedett össztömegeket kell figyelembe venni, vélhetően a hatóságok  is ezt fogják nézni. Hiába nem terheljük az utánfutót teljes mértékben (azaz a vontató jármű forgalmijában bejegyzett vontatási súlykorláton belül vagyunk) , ezzel a rendőrt aligha fogjuk meggyőzni, autóbuszt sem vezethetünk B kategóriával (egyenlőre), akkor sem, ha azon épp csak 6 ember utazik. Fontos tudni, hogy bár a szabályzás akár azt is megengedné, hogy egy 1,5 tonna saját tömegű, 2 tonna megengedett össztömegű autó után egy 1,5 tonna megengedett össztömegű utánfutót kössünk, azonban minden esetben figyelni kell arra is, hogy az adott autó forgalmijában milyen vonathatósági érték szerepel.

 

A fentiekben szereplő információk csak tájékoztató jellegűek a B kategóriás tréler bérlésre vonatkozóan, a pontos fogalmakat és meghatározások mindig az adott szabályozási környezetben kell keresni!

B kategóriás tréler bérlés mikrobusz bérlés autószállítás

Közösség:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Top

Kapcsolódó hozzászólások

közlekedés

Biztonságos közlekedés: Vigyázzunk egymásra az utakon!

A közlekedés mindennapjaink része, legyen szó autóvezetésről, biciklizésről vagy gyaloglásról. Fontos, hogy mindenki tisztában legyen a biztonságos közlekedés szabályaival és felelősségével, hogy megelőzzük a baleseteket és megóvjuk saját és mások testi épségét. A biztonságos közlekedés alapelvei: Fegyelmezettség: Tartsuk be a közlekedési szabályokat, ne vezessünk ittas vagy kábítószeres állapotban, és ne használjuk a mobiltelefonunkat vezetés közben.

téli nyári gumi

Miért fontos a téli és nyári gumi használata?

Sokan gondolják, hogy a gumiabroncs csak egy egyszerű alkatrész az autón, pedig valójában az egyik legfontosabb biztonsági elem. A megfelelő gumiabroncs kiválasztása és használata kulcsfontosságú a biztonságos közlekedéshez, különösen a változó évszakok és időjárási körülmények között. Ebben a bejegyzésben a téli és nyári gumiabroncsok fontosságáról lesz szó. Miért van szükség külön téli és nyári gumira?

Autópálya mentés

Az autópályán történő mentés veszélyei

Az autópálya mentés különösen veszélyes feladat, mind a mentést végző szakemberekre, mind a bajba jutott autósokra nézve. A nagy sebességű forgalom, a korlátozott hely és a hirtelen változó körülmények mind hozzájárulnak a kockázatokhoz. Fontos tisztában lenni ezekkel a veszélyekkel, hogy megelőzhessük a baleseteket és biztonságosabbá tegyük a mentési folyamatot. A legfőbb veszélyek: Nagy sebességű forgalom:

hólánc használata

A hólánc használata

A hólánc használata fontos téma a téli közlekedésben, különösen havas, jeges útviszonyok között. Összefoglalom a legfontosabb tudnivalókat a hólánc használatáról Magyarországon és külföldön. Mikor kell hóláncot használni? Magyarországon: Hazánkban nincs általános kötelezettség a hólánc használatára. Azonban bizonyos útszakaszokon, ahol az időjárási és útviszonyok indokolják, a közútkezelő „Hólánc használata kötelező” táblát helyezhet ki. Ilyenkor kötelező a

akkumulátor bikázása

Autó bikázása lépésről lépesre

Autó bikázása: Beköszöntött az ősz és ezzel együtt érkeznek a hideg reggelek is, ami megviselheti az autó akkumulátorát, pláne ha nem éppen újszerű állapotban van. Sajnos a mai autókban lévő akkumulátorok 3-5 évnél többet nem bírnak, ez természetesen függ a használattól is. Amennyiben nehezen vagy éppen nem is indul az autó, biztosak lehetünk benne, hogy

Scroll to Top